Kauno vokalinis ansamblis
Kauno vokalinis ansamblis „Acusto“, vadovaujamas Kęstučio Jakeliūno – jaunas, energingas, nuolat ieškantis ir iššūkių nebijantis kolektyvas. 2010 m. susibūręs ansamblis savo repertuare turi daugybę įvairaus žanro kūrinių, skirtų a-capella atlikimui. Kolektyvo atliekamos koncertinės programos klausytojus užburia nuo pat pirmų garsų: puikiai suderintos balsų grupės, tiksli intonacija ir gili stilistikos pajauta tapo vizitine ansamblio kortele. Ieškodami išskirtinių akustinių efektų ansamblio nariai laužo nusistovėjusias taisykles, dažnai keičia atlikėjų išdėstymo schemas, išbando vis naujas balsų pasiskirstymo galimybes, ko pasekoje kiekvienas koncertas virsta tarsi mažu spektakliu. „Acusto“ atliekama a-capella muzika retai apsiriboja tradicine keturbalse partitūra: daugelyje kūrinių išnaudojamos visos individualios kiekvieno dainininko balso savybės, atlikėjams dainuojant atskiras daugiabalsės muzikos partijas.
Kiekvienais metais ansamblis tobulina savo įgūdžius jų pačių organizuojamuose interpretavimo kursuose, kuriems vadovauja iškilūs Lietuvos bei užsienio dirigentai: Gintautas Venislovas, Vaclovas Augustinas, Laurynas Vakaris Lopas, Artūras Novikas, Vytautas Miškinis, Māris Sirmais (Latvija), Hirvo Surva (Estija), Ko Matsushita (Japonija). Kursų metu parengtos programos įtraukiamos į nuolatinį ansamblio repertuarą, tad šiuo metu kolektyvas gali atlikti programas, sudarytas iš renesanso epochos šedevrų, šiuolaikinės lietuvių bei latvių muzikos, vokiškojo romantizmo kūrinių bei džiazo stiliumi perteiktų lietuvių liaudies dainų aranžuočių. Atsižvelgiant į klausytojų pageidavimus „Acusto“ koncertuose dažnai skamba mišri programa, aprėpianti tiek minėtos stilistikos kūrinius, tiek kitas, kiekvieno koncerto tematiką atitinkančias dainas. Koncertų metu klausytojai gali ne tik mėgautis skoningai skambančia muzika, bet ir sužinoti daug naujo apie atliekamų kūrinių istoriją ar tematiką.

Šiuo metu ansamblyje „Acusto“ dainuoja dvylika atlikėjų, kurių didžioji dauguma yra profesionalūs muzikantai. Ansamblis yra tapęs ne vieno konkurso laureatu, jo koncertų geografija aprėpia visus Lietuvos regionus bei prestižines didžiųjų miestų sales. Kolektyvas yra dažnas Lietuvoje vykstančių muzikos festivalių svečias, specialiai jiems parengiantis ne tik a-capella programas, bet ir stambaus žanro kūrinius, tokius kaip Antonio Vivaldi „Gloria“ ar Wolfgango Amadeus Mozarto „Karūnavimo mišios“.

Apie sėkmingus ansamblio „Acusto“ pasirodymus liudija muzikos kritikų atsiliepimai spaudoje bei internetinėje erdvėje:

„Iš koncertuose girdėtų lietuvių kolektyvų šįkart didžiausią įspūdį paliko kauniečių vokalinis ansamblis „Acusto“ (meno vadovas ir dirigentas Kęstutis Jakeliūnas). Išklausius nepaprastai įvairią programą – nuo lietuvių iki užsienio kompozitorių, nuo Renesanso iki šių dienų muzikos – galėjo atrodyti, kad koncertas tarsi neturi bendros ašies, bet šįkart tokia kūrinių mišrainė iš vėžių neišmušė ir netgi labai gražiai sugulė į organišką visumą. Toks sprendimas savotiškai įdomus, nes kiekviena kompozicija tarsi vis iš naujo kelia susidomėjimą, atnešdama ką nors nauja ir netikėta, neleisdama atitraukti dėmesio nė akimirkai“. (R.Murauskaitė, 7 meno dienos).

„Užsimerkiau ir mėgavausi gražiu skambesiu, išraiškingais balsais. Vėl noriu paminėti sopranus – švelnūs, skaidrūs, negožia kitų ansamblio balsų. Ansamblis, matyt, atrado tam tikrą raktą kiekvienam kūriniui, žmonių skaičius (ar jo nepakankamumas) visiškai netrukdė ir neblaškė“. (Pentatonika, www.choras.lt)

„Ansamblio dainininkai kartu su styginių kvartetu „Con vios“ pateikė klausytojams muzikinių staigmenų ir labai įdomių interpretacijų.“ (V.Butvilienė, www.choras.lt)

Kauno vokalinio ansamblio “Acusto” dainininkai:

Ilona Zajančkauskienė (sopranas), Rūta Skučienė (sopranas), Rasa Jakeliūnienė (altas), Daina Šliuželytė (altas), Agnė Vaitiekūnienė (altas),

Kęstutis Jakeliūnas (tenoras), Vygantas Bemovas (tenoras)

Aurelijus Zajančkauskas (bosas), Gytis Junevičius (bosas), Giedrius Prunskus (bosas).